Türkiye

Türkiye’nin En İyi Balayı Otelleri

Türkiyenin En İyi Balayı Otelleri

Türkiye’deki en iyi balayı otelleri, Amanruya, Sea Valley Bungalows, Sabrinas Haus,  Oliver Resort, Gloria Serenity Resort, Grand Cave Suites, Crystal Famıly Resort/Spa olarak bilinirler. Türkiye’nin en iyi balayı otelleri hakkında detaylı bilgileri alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Amanruya Otel

Türkiye’nin en iyi balayı otelleri
Amanruya Otel

Amanruya oteli, Bodrum Muğla’da yer alan ve UNESCO koruması altında tutulan eşsiz doğanın manzarasını ile iç içe bir tatil imkanı sunan balayı otelidir. Otel binası taş yapı olarak inşa edilmiş ve doğal doku ile uyum yakalanmıştır. Odalarından deniz ve ormanın birleştiği muhteşem manzarayı gören Amanruya otel, taş ağırlıklı villa türü odalara sahiptir. Masmavi deniz ve yeşil orman manzarası, odaların önünde sunulan kişiye özel hoş havuz konseptinin manzarası ile bütünleşir. Otelde şık ve romantik bir akşam yemeği yemek mümkünken, akşam yemeklerinde özel şarap tadımları yapılır. Ustaca hazırlanan otel mimarisi ve hoş manzara unutulmaz bir balayı tatili için ideal koşulları sunar.

Sea Valley Bungalows Otel

Türkiye’nin en iyi balayı otelleri
Sea Valley Bungalows Otel

Sea Valley Bungalows oteli, ağaç evlerde romantik bir balayı geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Kabak Koyunda yer alan oteldir. Tropik bir bahçenin içinde kendini doğanın kollarına bırakmak isteyen balayı çiftleri, bu otelde lüks ağaç ev statüsünü deneyimleme imkanı bulurlar. Kuş sesleri arasında tropik görünümlü bir bahçede kahvaltı yapmak, ormanda yürüyüşe çıkmak ve yürüyüş ardından kısa mesafe yakındaki masmavi denize girmek, Sea Valley Bungalows içinde yapılabilecek aktivitelerdir. Huzurlu ve sesiz bir balayından yana olanlar, deniz ve ormanın birleştiği manzarayı, gün batımında ve romantik mum ışığı eşliğinde lüks bungalow evlerin balkonlarından izleyebilirler. Otel aynı zamanda yakın konumdaki tarihi ve turistik alanları gezmek isteyen çiftler için özel araç hizmeti sunar. Otel, Ölü Deniz, Fethiye-Muğla, Kabak Koyu’nda bulunur.

Sabrinas Haus Otel

Türkiyenin en iyi balayı otelleri
Sabrinas Haus Otel

Sabrinas House oteli, ‘’benim adım aşk’’ sloganı ile sadece balayı çiftlerine özel hizmet sunana ve Bozburun’da yer alan bir oteldir. Doğa ile içi içe olan ve uyumlu mimarisi ile masmavi deniz manzarasını birleştiren otel, Datça ve Simi adalarını gören muhteşem bir manzaraya sahiptir. Bütçeye uygun ekonomik oda tipleri ve lüks villa odaları ile hizmet verir. Yalı özelliğine sahip, denize sıfır özel villa konaklama bölgeleri bulunur. Romantik mimarisi ile öen çıkan eşsiz butik balayı oteli, deniz üzerinde yer alan restoranında şık bir akşam yemeği yeme imkanı sunar. Sabrinas Haus, Adatepe mevki, Bozburun, 48710, Muğla adresinde bulunur.

Oliver Resort Otel

Türkiyenin en iyi balayı otelleri
Oliver Resort Otel

Oliver Resort oteli, Türkiye’nin maldivleri adı ile anılan ve bu dokuyu en iyi şekilde hissettiren İzmir’de bulunan balayı otelidir. Masmavi deniz ve yemyeşil bir bitki örtüsünün yer aldığı Kalem Adasında bulunan Oliver Resort, deniz üzerine konumlandırılan çardakları ile dikkat çeker. Türkiye’nin en iyi balayı otelleri arasında olan bu otelde, her bir çift kendine ait özel çardak alanında dinleme, denize girme ve yemek sercisinden yararlanma imkanına sahiptir. Ekonomik ve şato suit oda tipleri ile her zevke hitap eder. Taş ve ahşap materyal ile inşa edilen otel, doğa dokusu ile uyumlu ve romantik atmosfere sahip konaklama seçeneğini sunar. Oliver Resort, Bademli Köyü, Kalem Adası, İzmir-Dikili’de bulunur.

Gloria Serenity Resort Otel

Gloria Serenity Resort Otel

Gloria Serenity Resort oteli, tabiat’ın eşsiz güzelliği ile modern mimariyi birleştiren bir balayı oteli olarak bilinir. Pool villa, suit, supperior olarak 3 farklı oda konsepti sunar. Bu kapsamda bütçeye uygun bir balayı tatili yapma imkan bulunan otelse, eşsiz gün batımı manzarası ve muhteşem doğa manzarası odalardan gözlemlenir. Villa odaların önünde çiftlerin kullanımına özel kişisel havuzlar yer alır. 86 metrekarelik alana sığdırılmış saray havasını aktaran otel odalarında çiftlerin konforu için birçok detay düşünülmüştür. Kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinde romantik balayı konseptine uygun bir servis yapılan otelde, unutulmaz bir tatil geçirmek mümkündür. Gloria Serenity Resort, Belek Mahallesi, Turizm Caddesi, Serik-Antalya, No: 12B-B adresinde bulunur.

Grand Cave Suites Otel

Türkiye’nin en iyi balayı otelleri
Grand Cave Suites Otel

Grand Cave Suites oteli, Kapadokya’nın tarihi dokusunu yansıtan mağara odalarından oluşmuş, romantizmi ön plana alan mimarisi ile dikkat çekem bir balayı otelidir. Yöresel lezzetleri tatmayı seven çiftler için ideal bir tercihtir. Geniş bir menüde akşam yemeği sunana ve peri masallarını andıran atmosferi ile büyüleyen bu otel, Göreme’de bulunur. Otelin etkinlikleri kapsamında çiftler Kapadokya balon turlarına rahatlıkla katılım sağlarlar. Farklı bütçelere uygun ekonomik veya lüks odalarda kalma imkanı bulunur. Her mevsim balayı tatili için ideal olan otel, jakuzili oda seçenekleri ile lüks detayları sunar. Tarihi manzaraya ve Kapadokya’nın büyülü atmosferine sahip olan Grand Cave Suites, Isalı Mahallesi, Isalı Caddesi, Göreme, Nevşehir, Kapadokya’da bulunur.

Crystal Famıly Resort Spa Otel

Türkiye’nin en iyi balayı otelleri
Crystal Famıly Resort Spa Otel

Crystal Famıly Resort Spa oteli, dünya mutfağına ait geniş lezzetlerin sunulduğu romantik akşam yemekleri konsepti ve denize sıfır mimarisi ile dikkat çeken bir balayı otelidir. Tercih edilir ve lüks otel statüsünde yer alır. Deneyimli çalışanlar ile balayı çiftlerine özel hizmet sunar. caretta caretta yuvalarının bulunduğu sahil alanı ile birleşen otel, doğa manzarası, masmavi deniz, temiz hava ve fantastik bir mimari görüm sunar. Türkiye’nin en iyi balayı otelleri arasında olan Crystal Famıly Resort Spa, Boğazkent Mahallesi, Serik, Antalya’da yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu