Almanya Gezi RehberiAvrupaDünya
Trend

Almanya’da Gezilecek Görülecek En İyi Yerler

Almanya , Avrupa‘nın en güzel ancak en az değer verilen ülkeleri arasında yer alıyor . Genellikle bira ve Noel pazarlarıyla ilişkilendirilir, ancak bu ülkede görülecek ve yapılacak çok şey var. Almanya, gezgini bol kültürel mirası ve zengin tarihi, canlı şehirleri, mükemmel şehirleri ve güzel kırlarıyla etkiliyor. Bir gezi planlıyorsanız, Almanya’da ziyaret edilecek bu en iyi 10 yeri kaçırmadığınızdan emin olun.

1. Berlin

Berlin, Almanya

Almanya’nın başkenti ve Alman sanatının, müziğinin, modasının ve tasarımının merkezi olan Berlin, bir zıtlıklar şehridir. Sakin yanı çarpıcı mimari, müzeler ve acımasız savaşın izlerini taşıyor. On yıllardır Avrupa’yı bölen sınırı görmek için Berlin Duvarı Yolu boyunca yürümek bir zorunluluktur. Yahudi Müzesi’ni veya UNESCO Dünya Mirası Müze Adası’nı ziyaret etmek de öyle .

Öte yandan, Berlin’i dünyadaki en havalı yerlerden biri olarak tanımlamak kolaydır. Burada en çılgın kulüplerden bazılarını keşfedebilir ve Michelin yıldızlı restoranlarda uluslararası yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Eşi benzeri olmayan bir kültürel deneyim için şehrin yeraltını keşfedin ve rahatlamak istediğinizde Tropik Adalara gidin. Eski bir hangarda yaratılan bu yapay cennet, bir yağmur ormanı ve botanik bahçesi, hamamlar, tropikal bir deniz, lagünler, bir plaj ve dünyanın en büyük kapalı su parklarından birine sahiptir.

2. Münih

Münih, Almanya

MünihOktoberfest’iyle dünya çapında tanınan mükemmel bir Alman şehridir . Bavyera birasına ve Alplere açılan kapıya ev sahipliği yapan Münih, aynı zamanda tarih ve kültürü de aktarıyor.

Birinci sınıf müzeler ve Nymphenburg Sarayı veya Marienplatz gibi kraliyet mimarisi birçok gezgini cezbetmektedir.

Gurmeler ayrıca bütün bir renk, aroma ve tat paletini keşfedebilirler. Bavyera mutfağı, lezzetli spätzle, steckerlfisch ve weisswurst ile ünlüdür.

Münih’te yaz ve sonbahar muhteşem festivaller ve etkinliklerle karakterize edilirken, Marienplatz’ın dünyanın en ünlü Noel pazarlarından birinde dönüştüğü kışın şehir sihir haline gelir.

3. Dresden

Dresden, Almanya / Pinterest Avrupa Rüyası

Noel pazarlarından bahsetmişken, onları seviyorsanız, Dresden Almanya’da gezilecek en iyi yerler listenizde olmalı. Saksonya’nın güçlü başkenti, 1434’te dünyanın ilk Noel pazarına ev sahipliği yaptı ve ölümsüz bir trende hayat verdi.

Beyaz mevsimin ötesinde, Dresden kendisini canlı bir şehir olarak ortaya koyuyor ve Almanya’nın en prestijli kültür merkezlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Barok binalar ve Lüteriyen kilisesi gibi mimari hazineler şehrin silüetine hükmediyor.

Elbe Nehri ve onun çekici çevresi, çekici mahalleleri ve görkemli Eski Şehir, meraklı gezginler tarafından keşfedilmeyi bekleyen hazinelerdir.

4. Neuschwanstein Castle

Neuschwanstein Castle, Almanya

Bavyera Alpleri’nde, pitoresk Fussen kasabasından bir taş atımı uzaklıkta yer alan Neuschwanstein Kalesi, en azından bir gün boyunca bir peri masalı içinde yaşamak isteyen herkesi bekliyor.

Bu, Almanya’daki en popüler turistik yerlerden biridir ve Disney’in Uyuyan Güzel kalesinin ardındaki ilham kaynağıdır. Vadiye tepeden bakan bu güçlü yapının özelliği, hiçbir zaman savunma amaçlı inşa edilmemiş ve hiçbir zaman askeri bir rolü olmamış olmasıdır. Sadece Bavyera Kralı II. Ludwig’e hayali bir sığınak olarak hizmet etti ve yalnızca on dokuzuncu yüzyılda inşa edildi. Yine de, buranın dünyanın en büyüleyici yerlerinden biri olduğunu iddia etmek zor.

5.Rothenburg od Der Tauber

almanya
Rothenburg od Der Tauber, Almanya

Bavyera’daki bir başka büyüleyici yer olan Rothenburg ob der Tauber, belki de Neuschwanstein Kalesi’nden daha büyüleyici. Doğrudan Grimm Kardeşler’in masallarından hayata geçirilmiş gibi görünüyor ve son derece iyi korunmuş Eski Şehir merkezi ile etkileyicidir.

Yürüyerek geçilebilen Rothenburg, tepesinden muhteşem manzaralara hayran kalabileceğiniz güçlü bir ortaçağ belediye binasına sahiptir. Yazın harika, kışın büyülü olan Rothenburg ayrıca her yıl değerli bir Noel pazarına ev sahipliği yapıyor. Dahası, burada birçok özel mağazada tüm yıl boyunca Noel eşyaları ve süslemeler bulabilirsiniz.

6. Nuremberg

almanya gezi rehberi
Nuremberg, Almanya

İster ülkenin çalkantılı tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyin, ister sadece özlü Alman mimarisini keşfetmeye istekli olun, Nürnberg şüphesiz Almanya’da gezilecek en iyi yerlerden biridir.

Şehir, ortaçağ sarayları ve çarpıcı bir kalesi ile etkileyicidir. Antik şehir surları, Eski Kent’in çevresini çevreler ve modern dünyamız ile geçmiş arasındaki sınırı işaretler. Nürnberg, savaş sonrası duruşmalarıyla da ünlüdür. Savaş suçlarından hüküm giyen ilk Naziler burada yargılandı.

7. The Moselle Valley

almanyada gezilecek yerler
The Moselle Valley, Adana

Zarif Art Nouveau kasabaları, uykulu köyler, Roma kalıntıları ve teraslı üzüm bağlarıyla dolu Moselle Vadisi, otantik bir Alman deneyimi sunuyor. Karakteristik yarı ahşap evler ve tepedeki kaleler nehre bakmaktadır ve ziyaretçileri etkilemektedir.

Burası, günlük koşuşturmalardan veya büyük şehir hayatının kaosundan kaçmak isteyenler için mükemmel bir yer.

Yaz sonunda veya sonbaharda, çevredeki tepeler yeşilliklerin büyüleyici renkleriyle örtüldüğünde gelin. Kendinizi Alman kültürüne bırakın, şarap tadımı ile kendinizi şımartın ve bu kartpostal gibi mükemmel yerde hayatın küçük zevklerinin tadını çıkarın.

8. Cologne

almanya gezilecek yerler
Cologne, Almanya

Hareketli kozmopolit bir şehir ve gerçek bir kültür merkezi olan Köln, Almanya’da gezilecek yerlerden biridir. İkinci Dünya Savaşı sırasında ciddi hasar görmüş olmasına rağmen, eski kenti hala pitoresk binalara ve dolambaçlı Arnavut kaldırımlı sokaklara sahiptir.

En etkileyici simgesi Katedral’dir. Gerçek Gotik tarzın güzel bir örneği, ortaçağ kasabasına ve Ren Nehri’ne bakmaktadır. Çevreye hayranlıkla bakmak için güney kulesine tırmanın, ardından yürüyüşe çıkın ve şehrin rahat ortamının tadını çıkarın. Fischmarkt’ta bir kahve için mola verin ve en iyi Alman biralarından biri olan yerel hafif birası ve hafif birası olan Kölsch’ü tatmayı unutmayın.

9. Heidelberg

almanyada gezilecek yerler
Heidelberg, Almanya

Heidelberg, Almanya‘da keşfedilecek başka bir tarihi hazinedir. Yüzyıllar boyunca birçok filozof ve profesörü oluşturan ülkenin en eski üniversitesine ev sahipliği yapıyor.

Heidelberg Kalesi ve Orta Çağ’dan kalma Eski Köprü, buradaki en popüler cazibe merkezlerinden ikisidir. Kent, simge yapıların yanı sıra, biradan guguklu saatlere kadar her şeyi satan restoranlar, barlar, mağazalar ve karakteristik pazarlarla da doludur.

10. Hamburg

almanya gezilecek yerler
Hamburg, Almanya

Büyüleyici tarihin, fütürist mimarinin ve canlı gece hayatının bir karışımı olan Hamburg, yalnızca Almanya’da gezilecek en iyi yerlerden biri değil, aynı zamanda Avrupa’nın en heyecan verici yerlerinden biridir.

Ülkenin en büyük ikinci şehridir ve ziyaretçileri çarpıcı bir tarihi merkez, sayısız köprü ve bol miktarda yeşil alan ile etkiliyor. Burada, meşe yığınları üzerine dikilmiş dikkat çekici Neo-Gotik binalar ile karakterize edilen dünyanın en büyük depo bölgesine de hayran kalacaksınız.

Ardından, Hafen Şehri, çarpıcı gökdelenler, konser salonları ve gezinti yerleriyle Hamburg’un çağdaş tarafını sergiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu